›››› Ana Sayfa

›››› Sohbet

 

 

 

 

 

 

 

 Kurtlar Vadisi - Irak filmini izlemek niye zordur?

 

- Komik bir sahnede kazara gülerseniz yan taraftaki ağır ağbiler arıza çıkarır, bir yerlerinizde arıza bırakabilir.

- Sık sık milletin cep telefonları 'cendere' melodisiyle çalacağı için konsantrasyonunuzu yitirirsiniz.

- Polat'ın ve ekibinin öldürdüğü her Amerikalı askerden sonra film alkışlarla kesileceği için filmin hikayesini kaçırırsınız.

- Tespih sallama şakırtısından filmdeki sesleri konuşmaları anlayamazsınız.

- Zar zor bilet bulursunuz ama yerinizde bir bıçkının oturduğunu görürsünüz. Sizin de onu oradan kaldırmaya maçanız yetmez. Salonda başka yer de yoktur. Merdivenlerde, tabure tepelerinde filmi bölük pörçük seyreder, kafanızın içinde bir daha montaj yapmaya kalkarsınız.

- "Patlamış mısır yerken hışırdadın, Polat'ın ne dediğini anlayamadım" diye biri kafanıza silah dayayabilir, hatta sıkabilir.

- Önünüze oturan uzan boyludan "arkadaşım azıcık kayarsan ben de filmi izleyebilirim" şeklinde ricalarda bulunamazsınız. Zira o uzun boylu kaymadığı gibi sizin hayatınız kayabilir. Filmi seyredemezsiniz ama hayatınız film şeridi gibi gözünüzün önünden geçebilir. Çaresiz onu seyredersiniz.

- Filmin orta yerinde sıkıştınız diyelim. Olur ya. Medeni ihtiyaç! Ama öyle hadi çıkayım deyince çıkamazsınız. "Nereye ulan? Beğenmedin mi yoksa Polat abimizin filmini?" şeklindeki sorulara cevap verirken ya da veremezken altınıza kaçırabilirsiniz.

 

 

 

2006-2018 © superlan.Net